Νίκη για την ομάδα μας!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 της Νίκης Βόλου στο AEL FC Arena στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 18ο λεπτό όταν ο Μπάλλας με εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Τσβετάνοφ, εκείνος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως άνοιξε την μπάλα και έδωσε τη δυνατότητα στον Μπάγιτς να μπλοκάρει την μπάλα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη δική τους σημαντική στιγμή στο 29′, όταν ο Παναγιωτίδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ροχάνο έκανε την κεφαλιά, όμως ο Γκέκας με εντυπωσιακή απόκρουση, έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 36′ ο ο Παναγιωτίδης έκανε τη σέντρα, ο Γαβριηλίδης την κεφαλιά, όμως ο Γκέκας απέκρουσε σταθερά.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό, όταν ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, μετά από φάση διαρκείας, ο Δημόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και ο Γκόλιας στην επαναφορά με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπάγιτς.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να έχει το προβάδισμα με σκορ 1-0 .

Η πρώτη ευκαιρία του δευτέρου μέρους ήταν από πλευράς Νίκης, όταν ο Μιλουνοβιτς έδωσε στον Κάσσο, εκείνος έκανε το γύρισμα, χωρίς να προλάβει ο Σιαφά να κάνει την προβολή.

Η ομάδα μας «άγγιξε» το δεύτερο γκολ, όταν μετά από συνεργασία του Λαγού με τον Ριέρα, εκείνος σέντραρε, ο Βερνάρδος έκανε ωραίο σουτ, όμως ο Μπάγιτς μπλόκαρε.

Στο 90ο λεπτό ο Μιράντα εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Γκέκα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 απέναντι στη Νίκη Βόλου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Π.Αμανατίδης) : Γκέκας, Αναστασόπουλος, Σταμόπουλος, Δημόπουλος, Σκόνδρας (25’ λ.τρ. Γκόλιας), Κοζορώνης (69’ λ.τρ. Αθανασιάδης), Λαγός, Ριέρα (80’ Γιάκος), Βερνάρδος, Μπάλλας, Τσβετάνοφ (80’ Αλιατίδης).

Νίκη Βόλου (Α. Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Ανδρέου, Κάσσος, Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης (67’ Μορέιρα), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Μιράντα, Ροχάνο (46’ Μιλούνοβιτς), Σιαφά.