Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας, καθώς έμεινε στο 0-0 με τον Καμπανιακό στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super league 2.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 7ο λεπτό, όταν ο Ντουμάνης έκανε το σουτ όμως η μπάλα κοντράρε σε σώματα αμυντικών με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή.

Στο 17ο λεπτό το σουτ του Μάνιου πέρασε άουτ.

Στο 42ο λεπτό ο Τότσκα εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, με τον Γκέκα να αποκρούει εντυπωσιακά.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 50ο λεπτό ο Βερνάρδος με ωραία ατομική ενέργεια, σουταρε από πλάγια θέση με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ.

Η ομάδα μας έφτασε κοντά στο γκολ, όταν ο Ξύδας μπήκε ωραία στην περιοχή από πλάγια θέση έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο 94ο λεπτό, όταν ο Ξύδας έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έκανε την προβολή με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Ταΐρης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μπούσης, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα, Μανιός (77′ Πόζογλου).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Γκέκας, Μπούζας, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Βερνάρδος (90′ Παπαδάκος), Κονίλιο, Ντουμάνης (75′ Αθανασιάδης), Σαλαμούρας (77′ Ζάγκος), Ξύδας, Γκόλιας.