Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς σκορ για την ομάδα μας απέναντι στον Ηρακλή στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super league 2.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε για τις δύο ομάδες χωρίς κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία.

Στο 24ο λεπτό ο Ισνάλντο εκτέλεσε το φάουλ ο Κούστα έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνά αρκετά άουτ.

Στο 41ο λεπτό ο Ισνάλντο εκτέλεσε και πάλι το φάουλ ο Εμπόου έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 51ο λεπτό ο Κοκκίνης έδωσε στον Βερνάρδο , εκείνος σουταρε στην κίνηση με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Παλαβράκη.

Η ομάδα μας προσπάθησε να φτάσει στο γκολ της νίκης χωρίς όμως να καταφέρει να δημιουργήσει σημαντικές ευκαιρίες.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, με την ομάδα μας να επικεντρώνεται στα δύο επόμενα εντός έδρας παιχνίδια, οπού είναι επιτακτική η ανάγκη για νίκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Σ. Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Τσαγκαλίδης, Πατράλης (70′ Αρόγιο), Σπύριδης (85′ Κωστίκα), Κωστόπουλος, Σιούτας, Εμπό (85′ Χρουσιέλ), Δοϊράνλης (56′ Νεοφυτίδης), Κούστα, Ισνάλντο, Γκμπενιόν.

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Γκέκας, Ντουμάνης, Γκόλιας, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Σαλαμούρας (86′ Ζάγγος), Μπούζας (78′ Αθανασιάδης), Κονίλιο, Κοκκίνης (75′ Παπαδάκος), Ξυδάς (46′ Κέρθι), Βερνάρδος.