Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Με εντός έδρας νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 της Βέροιας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 12ο λεπτό και ανήκε στην ομάδα μας. Ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Δημόπουλος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό. Ο Σταμόπουλος σέντραρε και ο Κλάους με ωραίο σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 30ο λεπτό ο Γιάκος έδωσε στον Μπάλλα εκείνος δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση,με την μπάλα να περνά άουτ.

Νέα καλή στιγμή για την ομάδα στο 32′ όταν ο Κοζορώνης σούταρε εκτός περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Στο 44′ ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γκόλιας έπιασε την κεφαλιά, η οποία ήταν άστοχη.

Με διάθεση να πιέσει μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας και στο 52′ ο Γιάκος έκανε την παράλληλη σέντρα, όμως ο Κλάους δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα προς τα δίχτυα.

Η Βέροια είχε τη δική της καλή στιγμή στο 75′, όταν ο Μπελεβώνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Κολλαράς έκανε την κεφαλιά, όμως ο Τσέλιος με εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε το μηδέν, ενώ στην επαναφορά η κεφαλιά του Γιουκούδη πέρασε άουτ.

Στο 84′ ο Μπλέτσας σέντραρε ο Ιωάννου έκανε την κεφαλιά όμως ο Τσέλιος απέκρουσε.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 85′, μετά από κεφαλιά του Περδίκη.

Στο 92ο λεπτό ο Κολλαράς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πριν τη σέντρα της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου, Ηλία Μπρέλλα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Π.Αμανατίδης): Τσέλιος, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας, Γκόλιας, Δημόπουλος, Σταμόπουλος, Κοζορώνης, Μπάλλας(84′ Πρίκας), Γιάκος(92′ Κάρδαρης), Ελιβέλτο(84′ Β.Θεολόγης), Κλάους(75′ Μπάτροβιτς)

Βέροια (Σ. Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης, Μπλέτσας, Μουχάλης, Περδίκης, Κολλαράς, Μπελεβώνης, Ελευθεριάδης, Γιουκούδης, Φασίδης, Μπουόλι.