Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας

Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας με σκορ 1-1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης όταν ο Σταμόπουλος έκανε το γύρισμα και ο Κονίγλιο με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 11ο λεπτό ο Μπούζας εκτέλεσε το φάουλ ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά όμως ο Καραγκιόζης απέκρουσε εντυπωσιακά, στην επαναφορά γύρισε στον Κλάους,το σουτ του οποίου πέρασε άουτ.

Στο 15ο λεπτό το σουτ του Γραμμένου πέρασε άουτ.

Στο 41ο λεπτό ο Καλλέργης έκανε το σουτ ο Τσέλιος μπλόκαρε σταθερά.

Σπουδαία ευκαιρία για την ομάδα μας στο 42ο λεπτό όταν ο Ξύδας σουταρε στην κίνηση από πλεονεκτική θέση όμως ο Καραγκιόζης με τη βοήθεια του δοκαριου κράτησε το 1-0.

Στο 44ο λεπτό το σουτ του Νάτσου πέρασε άουτ.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να προηγείται με σκορ 1-0.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ομάδα μας άγγιξε το γκολ όταν ο Ξύδας γύρισε στον Μπούζα ζ το σουτ του οποίου πέρασε λίγο άουτ.

Η Κοζάνη είχε διπλή ευκαιρία να σκοράρει όμως ο Τσέλιος με δύο εντυπωσιακές αποκρούσεις κράτησε το μηδέν.

Στο 70ο λεπτό ο Μπούζας εκτέλεσε το φάουλ, ο Γκόλιας έβαλε την προβολή όμως οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν.

Στο 92ο λεπτό η ομάδα μας είχε σπουδαία ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της όταν ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα ο Κοκκίνης την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 94ο λεπτό ο ποζατζιδης έπιασε την κεφαλιά με τον Τσέλιο να αποκρούει εντυπωσιακά.
Στο 95ο λεπτό ο Μαξίμοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση  (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Μπούζας, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας (83′ Κοκκίνης), Βερνάρδος (83′ Ντουμάνης), Κονίλιο, Ξύδας (86′ Κορέλας), Αθανασιάδης (59′ Κέρθι).

Κοζάνη (Α. Διγκόζης): Καραγκιόζης, Πάνος, Τσιμπούκας, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Παπαδόπουλος (37′ Ποζατζίδης), Αναστασόπουλος, Νάτσος (53′ Ίτσιος), Γραμμένος (53′ Μαξίμοβιτς), Καλλέργης.