Εκτός έδρας φιλική νίκη για την ομάδα μας!

Μία ακόμη εκτός έδρας φιλική νίκη για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 0-2 του Σβορώνου.

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες, η ομάδα μας με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου Σβορώνου.

Στο 68ο λεπτό ο Πρίκας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπάλλας με κεφαλιά-πάσα έδωσε στον Γιάκο και εκείνος με πλασέ από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ.

Η ομάδα μας πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 87ο λεπτό, όταν ο Riera σέντραρε και ο Σπανός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ήταν ακόμη ένα χρήσιμο φιλικό τέστ για τον προπονητή μας κ.Περικλή Αμανατίδη και το τεχνικό του επιτελείο όσον αφορά την εξέλιξη της προετοιμασία μας.

Η ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας θα ήθελε να ευχαριστήσει τη Διοίκηση του Γ.Α.Σ. Σβορώνου για την άψογη φιλοξενία αλλά και το δείπνο που παρέθεσαν στην αποστολή της ομάδας μας.