Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στον Παναθηναϊκό Β’στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 10ο λεπτό, όταν ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Πολίτης έκανε το σουτ στην κίνηση,με την μπάλα να σταματά στο κάθετο δοκάρι.

Στο 12ο λεπτό ο Μαντσίνι βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως ο Τσέλιος απέκρουσε.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο 18ο λεπτό, όταν ο Αναστασόπουλος έκανε το γύρισμα ο Σουρδής δεν έδιωξε όπως θα ήθελε,ο Ελιβέλτο έγινε αποδέκτης της μπάλας σε πλεονεκτική θέση, όμως δεν βρήκε την μπάλα ώστε να τη στείλει προς τα δίχτυα.

Ο Παναθηναϊκός Β’ άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό, όταν ο Μαντσίνι έκανε τη σέντρα και ο Μπιλάλ από κοντά με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας στο 41′, όταν ο Πολίτης έδωσε στον Κοζορώνη, εκείνος δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 42ο λεπτό νέο σουτ του Κοζορώνη εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Σουρδή.

Η ομάδα μας έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 44ο λεπτό, όταν ο Πολίτης έδωσε τον Βερνάρδο και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Η ομάδα μας στο δεύτερο μέρος μπήκε με ξεκάθαρη διάθεση να πιέσει και να βρει ακόμη ένα γκολ.

Στο 48ο λεπτό ο Κοζορώνης έκανε τη σέντρα όμως ο Μπούζας δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

Στο 52ο λεπτό ο Πολίτης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Σουρδή.

Η ομάδα μας άγγιξε το δεύτερο γκολ, όταν ο Πολίτης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ από πλάγια θέση, έκανε το σουτ, όμως ο Σουρδής απέκρουσε, στη συνέχεια ο Βερνάρδος έκανε το σουτ όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και απομακρύνθηκε.

Ο Παναθηναϊκός Β’έφτασε στο 2-1, όταν ο Φουρτάδο πάσαρε στον Μπιλάλ και εκείνος πλάσαρε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 72ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση, με την μπάλα να βρίσκει σε σώμα αμυντικού και να περνά κόρνερ.

Στο 79ο λεπτό ο Κοζορώνης δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, με τον Σουρδή να μπλοκάρει.

Στο 82′ ο Μπιλάλ έκανε το σουτ,με τον Τσέλιο να αποκρούει και στη συνέχεια να μπλοκάρει.

Καλή στιγμή για την ομάδα μας στο 84′, όταν ο Σταμόπουλος μπήκε με ωραία προσπάθεια στην περιοχή έκανε τη σέντρα – σουτ με τον Σουρδή να αποκρούει.

Στο 84ο λεπτό η ομάδα μας έφτασε στην ισοφάριση, όταν ο Γιάκος έδωσε στον Μπάτροβιτς και εκείνος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Στο 90ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπάλλας πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να αναδεικνύεται ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στον Παναθηναϊκό Β’.