Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας χωρίς σκορ κόντρα στην ΑΕΚ Β’ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 3ο λεπτό και ανήκε στους γηπεδούχους. Ο Κοντορούχας από πλάγια θέση προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Τσέλιο, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 19ο λεπτό η ομάδα μας «άγγιξε» το γκολ, όταν ο Βερνάρδος έδωσε στον Σταμόπουλο, εκείνος σουταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Γκίνης απέκρουσε, κρατώντας το «μηδέν».

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, σε ένα ματς χωρίς πολλές καλές στιγμές και με τον αέρα να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η ΑΕΚ Β’ είχε μία καλή στιγμή, όταν στο 48′ ο Κάτσικας μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ με την μπάλα βρίσκει στο εξωτερικό μέρος των διχτυών.

Στο 57ο λεπτό ο Τιεί σουταρε εκτός περιοχής, χωρίς να ανησυχήσει τον Τσέλιο.

Στο 65ο λεπτό ο Τομάσεβιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Γκόλιας έπιασε την κεφαλιά, με τον Γκίνη να μπλοκάρει

Στο 79ο λεπτό ο Κάτσικας σουταρε, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια.

Στο 82′ ο Γκαρσία έκανε τη σέντρα ο Τιεί έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Τσέλιος με εξαιρετική απόκρουση κράτησε το «μηδέν».

Στο 94ο λεπτό ο Μπούζας εκτέλεσε το φάουλ, ο Κλάους έπιασε την κεφαλιά με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να διώχνουν.

Στο 95′ ο Ρουκουνάκης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ραντόνια έπιασε την κεφαλιά, η οποία πέρασε άουτ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ Β (Ν.Κούστας): Γκίνης, Ραντόνια, Χρυσόπουλος, Γεμπόα, Πήλιος, Φοφανά, Κάτσικας, Ανδρικόπουλος (46′ Σ. Σκόνδρας), Ρουκουνάκης, Χριστόπουλος (69′ Τζούντα Γκαρσία), Κοντορουχάς (46′ Τιέι).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Γκόλιας, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι, Σαλαμούρας (73′ Μπούζας), Κορέλας (64′ Κοκκίνης), Ανδρικόπουλος (64′ Ντουμάνης), Κονίγλιο, Βερνάρδος (83′Αθανασιάδης)