Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον Πανσερραϊκό στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 8ο λεπτό και ανήκε στην ομάδα μας. Ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα ο Γιάκος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαννίκογλου, στην επαναφορά ο Γιάκος σούταρε στην κίνηση, στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και να ψάχνει το γκολ.

Στο 29ο λεπτό είχε δεύτερο δοκάρι. Ο Αναστασόπουλος σέντραρε ο Γιάκος έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να περνά άουτ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με κεφαλιά του Σαΐντ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σαΐντ σούταρε μέσα από την μικρή περιοχή, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 42ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, με την μπάλα να περνά πάνω από το δοκάρι του Γιαννίκογλου.

Η ομάδα μας μπήκε και στην επανάληψη με διάθεση να πιέσει και να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 52ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Πρίκας έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Κοζορώνης με ωραία τρίπλα απέφυγε τον αντίπαλο του, έκανε το σουτ,το οποίο ήταν άστοχο.

Στο 90ο λεπτό ο Ζέρης με δυνατό σουτ στην κίνηση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανσερραϊκός (Π. Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Πεταυράκης, Στίνα, Θυμιάνης, Μούργος (66′ Κατσαντώνης), Σοφιανός (66′ λ.τ Κολομπίνο), Κανίς και Σαΐντ (79′ Μπαΐροβιτς).

Αναγέννηση (Π. Αμανατίδης): Γκέκας, Σταμόπουλος, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας, Δημόπουλος (79′ Γκόλιας), Κοζορώνης, Μπάλλας, Γιάκος, Κάρδαρης (79′ Ζάγκος), Βερνάρδος (26′ λ.τ Πρίκας) και Αθανασιάδης.