Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον ΠΑΟΚ Β’ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 1ο λεπτό και ανήκε στον ΠΑΟΚ Β’ όταν ο Γκορντεζιάνι βρέθηκε σε θέση τετ α τετ όμως ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στο 18ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Γκούμα.

Στο 27ο λεπτό ο Παναγιώτου σουταρε από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσέλιου.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 37ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκορντεζιάνι στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΠΑΟΚ Β’ να προηγείται με σκορ 1-0.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ομάδα μας είχε καλή ευκαιρία, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη και σουτ του Κέρθι, το οποίο σταμάτησε σε σώματα αμυντικών των γηπεδούχων.

Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Ντουμάνη να πιάνει την κεφαλιά, χωρίς όμως να βρίσκει την μπάλα όπως θέλει.

Στο 53ο λεπτό καλή στιγμή για την ομάδα μας, με τον Κονίγλιο να κάνει ωραία ατομική προσπάθεια να δίνει στον Μπούζα, ο οποίος σουταρε, όμως ο Μοναστηρλής μπλόκαρε.

Σουτ του Σταμόπουλου από πλάγια θέση με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα των αμυντικών και να περνά κόρνερ.

Ο Τομάσεβιτς έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Οι γηπεδούχοι στο 69ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματα τους μετά από πλασέ του Ρουμιάντσεβ.

Στο 90′ σουτ του Μακρυδάκη, με την μπάλα να περνά άουτ.

Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Β’ με τον Κανίς να σουτάρει και τον Τσέλιο να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας στο 95ο λεπτό με τον Βερνάρδο να αστοχεί σε τετ α τετ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 2-0.