Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-1 απέναντι στον Αιολικό πανηγύρισε η ομάδα μας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play out του πρωταθλήματος της Super League 2 .

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 15ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γιοκέ έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 28ο λεπτό το σουτ του Ξύδα, μπλόκαρε ο Ντόκιτς.

Στο 32ο λεπτό το σουτ του Ξύδα πέρασε άουτ.

Στο 45ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 53ο λεπτό καλή στιγμή για την ομάδα μας, όταν ο Ανδρικόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Κλάους σουταρε στην κίνηση με τον Ντοκιτς να αποκρούει.

Στο 70ο λεπτό ο Ζάκαριτς σουταρε εκτός περιοχής με τον Τσέλιο να αποκρούει σε κόρνερ.

Στο 74ο λεπτό σέντρα του Κοκκίνη, κεφαλιά του Κονίγλιο με τον Ντοκιτς να μπλοκάρει.

Στο 86ο λεπτό ο Κοκκίνης έκανε το σουτ μεσα από την περιοχή με τους αμυντικούς να διώχνουν.

Στο 89ο λεπτό η ομάδα μας έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές εξαιτίας της αποβολής του Γκόλια με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα μας πέτυχε το γκολ της στο 92ο λεπτό με τον Κονίγλιο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραία κεφαλιά.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αιολικός (Θ. Γράφας): Ντόκιτς, Μαξιμένκο, Κολλαράς, Γιόκε, Ζάκαριτς, Ενομό, Μπενίτες, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Τριανταφυλλάκος, Σαραντίδης.

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Μπούζας, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κονίγλιο, Ντουμάνης (65′ Κοκκίνης), Κέρθι (37′ Σαλαμούρας), Ξύδας (80′ Παπαδάκος), Αθανασιάδης (65′ Βερνάρδος).