Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε η ομάδα μας από τον Καμπανιακό στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2.

Στο 10ο λεπτό σημειώθηκε η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία στην αναμέτρηση, όταν ο Ξύδας μπήκε με ωραία προσπάθεια στην περιοχή έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Στο 25ο λεπτό ο Ξύδας έκανε το γύρισμα,ο Ντουμάνης σουταρε, όμως η μπάλα κοντράρε σε σώματα αμυντικών και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων μπλόκαρε.

Στο 41ο λεπτό ο Έππας σουταρε από μακρινή απόσταση, χωρίς να ανησυχήσει τον Τσέλιο.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 61ο λεπτό ο Γκόλιας σεντραρε ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο 73ο λεπτό ο Μακρυδάκης εκτέλεσε το κόρνερ ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Η ομάδα μας πίεσε για να φτάσει στο γκολ, όμως δεν τα κατάφερε και αντίθετα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο γκολ στις καθυστερήσεις με σουτ του Μάνιου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γ.Τυριακίδης): Τσέλιος, Ντουμάνης(65′ Μακρυδάκης), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κέρθι(65′ Σαλαμούρας), Κοκκίνης(82′ Ζάγγος), Ξύδας(65′ Βερνάρδος), Μπούζας(74′ Αθανασιάδης), Κονίγλιο.

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μάνιος, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Ν. Καθάριος, Έππας, Φροσύνης, Τότσκα.