Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Εντός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Μακεδονικό με σκορ 0-1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 28ο λεπτό, όταν ο Ξύδας έδωσε ωραία στον Κονίγλιο εκείνος πλασαρε στην κίνηση όμως ο Πεντρεου απέκρουσε με διπλή προσπάθεια.

Στο 29ο λεπτό ο Χάσεκ σουταρε μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 33ο λεπτό ο Τσουκάνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από πλάγια θέση, με τον Τσέλιο να απομακρύνει με γροθιές.

Στο 37ο λεπτό ο Τσουκάνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να περνά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 52′ ο Κοκκίνης έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 53′ ο Λεωνιδόπουλος έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 64′ ο Βερνάρδος εκτέλεσε το κόρνερ ο Σταμόπουλος έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 72′ ο Τσιλιγγίρης πλασαρε από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 86ο λεπτό ο Ζαφειράκης έκανε το πλασέ, όμως ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 90ο λεπτό ο Σιμόνι άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την εντός έδρας ήττα με σκορ 0-1 από τον Μακεδονικό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς (46′ Βερνάρδος), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Κοκκίνης (69′ λ.τ Παπαδάκος), Ξύδας (80′ Αθανασιάδης), Μπούζας, Κονίγλιο.

Μακεδονικός (Σ. Μαλεζάς): Περντρέου, Σαραγιώτης, Χασάνογλου, Μπουλάτοβιτς, Περέιρα, Χάσεκ (83′ Μπουκαβάλας), Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Ζαφειράκης (64′ Τσιλιγγίρης), Τσουκάνης (75′ Ραμίρεζ), Σιμόνι