Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας με σκορ 0-1 από τον Καμπανιακό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των play outs της Super League 2.

Στο 2ο λεπτό της συνάντησης σημειώθηκε η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία και ανήκε στους φιλοξενούμενους, όταν ο Τότσκα έκανε το σουτ και ο Τσέλιος με εντυπωσιακή απόκρουση, έστειλε την μπάλα κόρνερ.

Στο 18ο λεπτό καλή στιγμή για την ομάδα μας, όταν ο Κορέλας εκτέλεσε το φάουλ, ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή.

Στο 36ολεπτό ο Μπούσης έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 42ο λεπτό ο Κορέλας έδωσε ωραία στον Κονίγλιο, εκείνος έκανε το γύρισμα με τον Γιακουμή να προλαβαίνει και να μπλοκάρει την μπάλα πριν ο Ντουμάνης μπει στην πορεία της.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Πρώτη καλή ευκαιρία στο δεύτερο μέρος για την ομάδα μας, όταν ο Μπούζας εκτέλεσε το κόρνερ ο Σταμόπουλος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας ο Ξύδας έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 75ο λεπτό με τον Φροσύνη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Ξύδας μπήκε στην περιοχή έκανε τη σέντρα σουτ με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Ο Καμπανιακός στο 84′ είχε δοκάρι με σουτ του Τότσκα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι παρά την πίεση της ομάδας μας, με τον Καμπανιακό να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Βερνάρδος, Ανδρικόπουλος (56′ Ξύδας), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Ντουμάνης (56′ Παπαδάκος), Κορέλας (46′ Κέρθι), Μπούζας (70′ Αθανασιάδης), Κονίλιο.

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα.