Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 0-2 γνώρισε η ομάδα μας από τον Παναθηναϊκό Β’ στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 18ο λεπτό και ανήκε στην ομάδα μας. Ο Σταμόπουλος σέντραρε,με τον Κοζορώνη να κάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Ο Παναθηναϊκός Β’ άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν ο Ταβάρες μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ, ο Γκέκας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Γκουστάβο προ κενής εστίας, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 25′ ο Δημόπουλος δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, χωρίς να βρει στόχο.

Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας στο 29ο λεπτό, όταν ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Δημόπουλος έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο 33ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Σκόνδρας έκανε την κεφαλιά από πλάγια θέση, όμως ο Ξενόπουλος μπλόκαρε.

Η ομάδα μας «άγγιξε» το γκολ στο 41ο λεπτό, όταν ο Κλάους σούταρε μέσα από την περιοχή, όμως ο Ξενόπουλος με εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε το «μηδέν».

Στο 43ο λεπτό ο Κοζορώνης έπιασε το σουτ στην κίνηση, περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ξενόπουλου.

Η ομάδα μας μπήκε με την ίδια διάθεση να πιέσει και να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

Στο 48ο λεπτό ο Σταμόπουλος έκανε το σουτ από πλάγια θέση, ο Ξενόπουλος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Νέα καλή στιγμή για την ομάδα μας στο 50′, όταν ο Αναστασόπουλος σέντραρε, ο Κλάους έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ξενόπουλος μπλόκαρε.

Ο Αναστασόπουλος στο 52′ έκανε τη σέντρα, ο Πρίκας έκανε την κεφαλιά με τον Ξενόπουλο να μπλοκάρει και πάλι.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Γιάκος μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα στο σημείο του πέναλτι, ο Αναστασόπουλος έκανε το πλασέ, όμως οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού απομάκρυναν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Ξενόπουλος μπλόκαρε και πάλι.

Ο Παναθηναϊκός είχε τη δική του καλή στιγμή με τον Σαρδέλη να πλασάρει από πλεονεκτική θέση, όμως ο Γκέκας απέκρουσε εντυπωσιακά.

Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 79′ με τον Σαρδέλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Στο 82ο λεπτό ο Αναστασόπουλος έκανε τη σέντρα, όμως ο Πρίκας δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα προς την εστία.

Στο 84ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ζάγγος έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ξενόπουλου.

Μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι με τον Παναθηναϊκό Β’ να παίρνει τη νίκη με σκορ 0-2.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Αναστασόπουλος, Σταμόπουλος, Δημόπουλος (80′ Γκόλιας), Σκόνδρας, Κοζορώνης, Κάρδαρης (80′ Ζάγγος), Γιάκος, Λαγός (40′ λ.τ Πρίκας), Μπάλλας, Αθανασιάδης.

Παναθηναϊκός Β’ (Σωτήρης Αντωνίου): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (82′ Αθανασακόπουλος), Αντωνίου, Σιδεράς, Τερεζίου (46′ Μαρτίνης), Καραμπάς (56′ Καρβούνης), Προδρομίτης, Βουτσάς, Φουρτάδο (64′ Νταμπίζας), Ταβάρες, Κρυπαράκος (56′ Σαρδέλης).