Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 της Νίκης Βόλου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 4ο λεπτό, όταν ο Μόραρ σουταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 10ο λεπτό ο Λίταινας σουταρε από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσέλιου.

Στο 14ο λεπτό ο Ξύδας έπιασε το σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής, όμως ο Γκαραβέλης μπλόκαρε σταθερά.

Σπουδαία ευκαιρία για την ομάδα μας στο 34ο λεπτό όταν ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ,ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι ενώ στην επαναφορά ο Γκαραβέλης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 41′ ο Μόραρ εκτέλεσε απευθείας το φάουλ με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 43′ το σουτ του Κρητικού πέρασε άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Στο 52ο λεπτό ο Κοζορώνης σουταρε από μακρινή απόσταση, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 59′ το σουτ του Παναγιωτίδη μπλόκαρε σταθερά ο Τσέλιος.

Στο 68′ ο Παναγιωτίδης έκανε το σουτ από μακρινή απόσταση ο Τσέλιος μπλόκαρε.

Στο 74ο λεπτό η ομάδα μας άνοιξε το σκορ, όταν ο Ανδρικόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο Σταμόπουλος με όμορφη προσπάθεια και σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 78ο λεπτό η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της, όταν ο Βερνάρδος με ωραία ενέργεια και πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη για το 2-0.

Στο 82ο λεπτό ο Κοζορώνης σουταρε εκτός περιοχής με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 88′ το σουτ του Βερνάρδου μπλόκαρε σταθερά ο Γκαραβέλης.

Το απευθείας φάουλ του Κοζορώνη στο 92′ πέρασε πάνω από την εστία του Γκαραβέλη.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κοζορώνης(90′ Παπαδάκος), Κοκκίνης(85′ Κορέλας), Ξύδας(70′ Βερνάρδος), Μπούζας(70′ Κέρθι), Κονίγλιο(90′ Ζάγγος).

Νίκη Βόλου (Δ. Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Μπαχανάκ, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Λίταινας(64′ Γαβριηλίδης), Ριμπέιρο(46′ Μιράντα), Κρητικός(70′ Πολίτης), Μοράρ(70′ Τζιώρας).