Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 του Ηρακλή στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό , όταν ο Βερνάρδος εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σταμόπουλος με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 14ο λεπτό ο Τόρες εκτέλεσε το φάουλ, ο Τσέλιος έδιωξε με γροθιές ο Εμπόου έκανε την κεφαλιά και ο Σταμόπουλος απομάκρυνε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Στο 28ο λεπτό ο Τόρες έπιασε την κεφαλιά, μπλόκαρε σταθερά ο Τσέλιος.

Στο 42′ ο Κούστα σουταρε, με τον Τσέλιο να μπλοκάρει εύκολα.

Στο 45′ ο Σπυρίδης σουταρε, ο Τσέλιος μπλόκαρε σταθερά.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να προηγείται με σκορ 1-0.

Στο 52′ ο Μπούζας δοκίμασε το πόδι του από μακριά, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 62′ το γυριστό σουτ του Κούστα, πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Τσέλιου.

Στο 66′ ο Χειρίτραννας σουταρε ο Τσέλιος απέκρουσε εντυπωσιακά, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

Η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της στο 84ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ του Κονίγλιο, ο οποίος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παλαβράκη.

Στο 86ο λεπτό η ομάδα είχε δοκάρι με σουτ του Ξύδα.

Στο 94′ ο Εμπόου σου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος(90′ Σταμόπουλος), Γκόλιας, Κέρθι(65′ Κοκκίνης), Σαλαμούρας, Βερνάρδος(65′ Ξύδας), Μπούζας(79′ Ζάγγος), Κονίγλιο(90′ Παπαδάκος).

Ηρακλής (Π. Αμανατίδης): Παλαβράκης, Πατράλης, Δοϊρανλής, Γκμπενιόν, Σπυρίδης, Σιούτας, Κούστα, Χειρίτραντας, Έμποου, Χρουσιέλ, Τόρες.