Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Κοζάνη στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 5ο λεπτό όταν ο Κονίγλιο πρόλαβε τον Μπογκντάνοβιτς έκανε το ψιλοκρεμαστό πλασέ με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

Στο 32ο λεπτό ο Ξύδας έκανε τη σέντρα με τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να διώχνουν πριν μπει στην πορεία της μπάλας ο Κονίγλιο.

Στο 33ο λεπτό ο Σαλαμούρας δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση, όμως ήταν άστοχος.

Η Κοζάνη άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με κεφαλιά του Καλλέργη.

Στο 35ο λεπτό η ομάδα μας απάντησε με τον Βερνάρδο να πλασάρει ωραία για το 1-1.

Στο 45′ ο Σταμόπουλος έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Στο 74ο λεπτό ο Σιατραβάνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κουφας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 75ο λεπτό ο Ξύδας έκανε το γύρισμα ο Μπογκντάνοβιτς μπλόκαρε.

Στο 83ο λεπτό η ομάδα μας άγγιξε το γκολ, όταν ο Ανδρικόπουλος έβγαλε τη σέντρα ο Κλάους έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 88ο λεπτό ο Παπαδάκος σουταρε,ο Μπογκντάνοβιτς απέκρουσε και το σουτ του Ζάγγου πέρασε μόλις άουτ.

Στο 90ο λεπτό ο Παπαδάκος έκανε ωραία ατομική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ και ο Μπογκντάνοβιτς απέκρουσε και πάλι.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Τυριακίδης): Τσέλιος, Βερνάρδος(80′ Παπαδάκος), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας (75′ Αθανασιάδης), Κέρθι, Ξύδας (75′ Κορέλας), Μπούζας (60′ Ζάγγος), Κονίγλιο (60′ Τομάσεβιτς).

Κοζάνη (Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τάτσης, Σουλιώτης, Κούφας, Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γιάκος, Ποζατζίδης (65′ Γραμμένος), Παπαδόπουλος (71′ Σιατραβάνης).