Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εντός έδρας ήττα από την ΑΕ Λάρισας με σκορ 0-2 γνώρισε η ομάδα μας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 10ο λεπτό και ανήκε στην ΑΕΛ. Ο Κοσονού έκανε τη σέντρα ο Πλέγας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσέλιου.

Στο 15ο λεπτό ο Κοσονού σουταρε από μακρινή απόσταση, όμως ήταν αρκετά άστοχη η προσπάθεια του.

Στο 17ο λεπτό ο Πλέγας έκανε το σουτ εκτός περιοχής, με τον Τσέλιο να αποκρούει εντυπωσιακά.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας στο 22ο λεπτό, όταν ο Ξύδας έκανε τη σέντρα, ο Κλάους έκανε την κεφαλιά, όμως ήταν άστοχη.

Στο 30ο λεπτό ο Οτορμίν βρέθηκε σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Τσέλιο, με τον τερματοφύλακα της ομάδας μας να αποκρούει και στη συνέχεια ο Ανδρικόπουλος να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Στο 41ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση, με την μπάλα να περνά παράλληλα από την εστία και να μην προλαβαίνει να βάλει το πόδι και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Ξύδας άνοιξε ωραία στον Βερνάρδο, ο οποίος έκανε ωραία την προσποίηση και το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

Φάση διαρκείας για την ΑΕΛ με τον Μαϊδανό να κάνει το σουτ και τον Τσέλιο να αποκρούει εντυπωσιακά, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Μαυριά πέρασε άουτ.

Καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Πεντρόζο βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, πέρασε τον Τσέλιο, όμως έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες χωρίς σκορ.

Καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Πεντρόζο να σουτάρει εντός περιοχής από πλεονεκτική θέση και να στέλνει την μπάλα άουτ.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 62ο λεπτό με δυνατό σουτ του Κοσονού μέσα από την περιοχή.

Δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Κοσονού με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Στο 74′ ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ ο Σκόνδρας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 80′ ο Αντράντα έκανε το σουτ από κοντινή απόσταση, όμως ο Τσέλιος απέκρουσε και πάλι.

Στο 90ο λεπτό καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Κορέλας έκανε το γύρισμα, όμως ο Κονίγλιο δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στα εναπομείναντα δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα να γνωρίζει την ήττα με σκορ 0-2 από την ΑΕΛ.