Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας άγγιξε το γκολ όταν από πλάγια θέση ο Παπαδάκος πρόλαβε να κάνει το σουτ , όμως ο Στογιάνοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 25ο λεπτό με πλασέ του Μπαΐροβιτς.

Η ομάδα μας έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση στο 27ο λεπτό, όταν ο Κονίγλιο έγινε αποδέκτης της μπάλας, σουταρε με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ.

Στα επόμενα λεπτά η ομάδα μας ανέκτησε τον έλεγχο της αναμέτρησης και προσπαθούσε να βρει το δρόμο προς την εστία του Στογιάνοβιτς.

Στο 35ο λεπτό ο Λεβαδειακός κατάφερε να φτάσει στην επίτευξη δευτέρου τέρματος, όταν ο Γιαννιώτας βρέθηκε απέναντι στον Γκέκα και με μια λομπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 44ο λεπτό ο Σταμόπουλος έκανε τη σέντρα ο Κονίγλιο έπιασε την κεφαλιά με τον Στογιάνοβιτς να μπλοκάρει.

Στο 45ο λεπτό ο Παπαδάκος έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών των γηπεδούχων.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Λεβαδειακό να προηγείται με σκορ 2-0.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας στο 46ο λεπτό, όταν ο Βερνάρδος εκτέλεσε το κόρνερ ο Λιάγκας με κεφαλιά παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 50ο λεπτό ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι μετά από πλασέ του Πολέτο μέσα από την περιοχή.

Στο 65ο λεπτό ο Γιαννιώτας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 72ο λεπτό ο Πολέτο έκανε το σουτ, ο Γκέκας απέκρουσε με τα πόδια, στην επαναφορά έκανε και πάλι το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 75ο λεπτό ο Κορελας έκανε το σουτ εκτός περιοχής η μπάλα βρήκε σε σώματα αμυντικών και πέρασε κόρνερ..

Στο 77ο λεπτό ο Βερνάρδος με ωραία ενέργεια, έκανε το πλασέ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 78ο λεπτό ο Ρομό μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκέκα για το 3-0.

Στο 89ο λεπτό ο Βέρρης έκανε το σουτ από πλάγια θέση, ο Γκέκας απομάκρυνε σε κόρνερ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 3-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Σ. Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Μπαϊροβιτς (60′ Χάμοντ), Γιαννιώτας (70′ Νταγκό), Κωστή, Σωτηράκος, Λόπεζ, Γκουστάβο, Λιάγκας, Πολέττο, Γκεζαλί (60′ Ρομό).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Γκέκας, Κοκκίνης (55′ Κορέλας), Στασινόπουλος (55′ Ανδρικόπουλος), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι(46′ Σαλαμούρας), Μπούζας, Κονίγλιο (76′ Αθανασιάδης), Παπαδάκος(70′ Ζάγγος), Ντουμάνης, Βερνάρδος.