Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας με σκορ 1-0 από τη Βέροια στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 1ο λεπτό και ανήκε στην ομάδα μας, όταν ο Πολίτης σούταρε από πλάγια θέση όμως ο Βενετικίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 4ο λεπτό η Βέροια άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, όταν ο Γιουκούδης με δυνατό σουτ από την μικρή περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας στο 10ο λεπτό, όταν ο Βερνάρδος βγήκε απέναντι στον Βενετικίδη έδωσε στον Αναστασόπουλο, το σουτ του οποίου πέρασε μόλις άουτ.

Στο 15′ ο Αναστασόπουλος έκανε τη σέντρα ο Βερνάρδος με προβολή έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 29ο λεπτό ο Πολίτης έκανε την προβολή με τον Βενετικίδη να αποκρούει.

Η πρώτη καλή ευκαιρία του δευτέρου μέρους ανήκε στην ομάδα μας στο 48′, όταν ο Βερνάρδος βρέθηκε απέναντι στον Βενετικίδη, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

Στο 53′ νέα καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Βερνάρδος σούταρε από πλάγια θέση, με τον Βενετικίδη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

Στο 74ο λεπτό εξαιρετική στιγμή για την ομάδα μας, όταν ο Πολίτης σέντραρε ο Μπάλλας έκανε την κεφαλιά όμως ο Βενετικίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

Ο Κοζορώνης έκανε τη σέντρα στο 79′, ο Μπάλλας έπιασε την κεφαλιά,η ομάδα βρήκε στον Γιάκο και πέρασε άουτ.

Στο 82ο λεπτό για ακόμη μια φορά η ομάδα μας άγγιξε το γκολ, όταν ο Γιάκος με ωραία ενέργεια έδωσε στον Κοζορώνη εκείνος σούταρε, ο Ελιβέλτο έγινε αποδέκτης της μπάλας και πλάσαρε από πλεονεκτική θέση με τον Βενετικίδη να αποκρούει.

Στο 84′ ο Μπάτροβιτς σούταρε από πλάγια θέση με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Ο Πολίτης στο 88ο λεπτό έκανε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βενετικίδη.

Στο 92ο λεπτό ο Κοζορώνης έκανε τη σέντρα, ο Ελιβέλτο έπιασε την κεφαλιά,η οποία ήταν άστοχη.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την Βέροια να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.