Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον Καμπανιακό με σκορ 0-1 στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στην πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης στο 8ο λεπτό, όταν ο Ντουμάνης γύρισε την μπάλα στον Μπούζα και εκείνος με ωραίο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 18ο λεπτό ο Κονίγλιο έκανε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 26ο λεπτό η ομάδα μας άγγιξε το δεύτερο γκολ, όταν ο Κονίγλιο έδωσε ωραία στον Βερνάρδο, εκείνος σουταρε στην κίνηση, όμως ο Ιωαννίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 45ο λεπτό νέα καλή στιγμή για την ομάδα μας, όταν ο Βερνάρδος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως ο Ιωαννίδης πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να προηγείται με σκορ 0-1.

Η πρώτη ευκαιρία του δευτέρου μέρους ανήκε στον Καμπανιακό, όταν στο 51ο λεπτό ο Τότσκα έκανε την σέντρα ο Γιουκούδης έπιασε την κεφαλιά όμως ο Τσέλιος μπλόκαρε σταθερά.

Καλή στιγμή για την ομάδα μας όταν ο Ανδρικόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Ζάγγος μπήκε στην πορεία της μπάλας όμως πέρασε παράλληλα.

Στο 78ο λεπτό ο Ζάγγος έκανε το γύρισμα όμως ο Ιωαννίδης μπλόκαρε.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Ιωαννίδης, Π. Καθάριος (80′ Πολύζος), Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης (67′ Παπακωνσταντίνου), Πόζογλου (55′ Μάνιος), Μπούσης, Ν. Καθάριος, Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Τότσκα (67′ Ταΐρης).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Βερνάρδος (79′ Παπαδάκος), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Ντουμάνης (66′ Ζάγγος), Κορέλας (66′ Κοκκίνης), Μπούζας (87′ Αθανασιάδης), Κονίλιο.