Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας!

Εντός έδρας ισοπαλία για την ομάδα μας, καθώς έμεινε στο 0-0 με αντίπαλο τον Ηρακλή στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των play out της Super League 2.

Στο 3ο λεπτό της συνάντησης σημειώθηκε η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία και ανήκε στην ομάδα μας, όταν ο Κέρθι δοκίμασε το πόδι του από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Παλαβράκη.

Στο 5ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Εμπόου έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 10ο λεπτό ο Ανδρικόπουλος έκανε την σέντρα, ο Σταμόπουλος έπιασε την κεφαλιά με τον Παλαβράκη να μπλοκάρει.

Στο 25ο λεπτό ο Ισνάλντο εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Τσέλιος μπλόκαρε.

Στο 30ο λεπτό ο Ζάγγος έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 33ο λεπτό ο Ξύδας έκανε το σουτ στην κίνηση χωρίς να βρει στόχο.

Στο 37ο λεπτό ο Ξύδας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, όμως ο Παλαβράκης μπλόκαρε την μπάλα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Η πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου μέρους ήρθε όταν ο Ανδρικόπουλος έδωσε ωραία στον Ντουμάνη, εκείνος έκανε το γύρισμα όμως ο Παλαβράκης πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα.

Η ομάδα μας άγγιξε το γκολ όταν ο Μπούζας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Ηρακλή, γύρισε την μπάλα στον Κονίγλιο, όμως το πλασέ του δεν ήταν καλό.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Ντουμάνης βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ, όμως η μπάλα σταμάτησε σε σώματα αμυντικών.

Στο 79ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ανδρικόπουλος την τελευταία στιγμή δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας και να τη στείλει στα δίχτυα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι παρά τις προσπάθειές της ομάδας μας να φτάσει στο γκολ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Ζάγγος(60′ Μπούζας), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Ντουμάνης, Κέρθι(78′ Κοκκίνης), Ξυδας(Βερνάρδος), Αθανασιάδης(60′ Κονίγλιο)

Ηρακλής (Σ. Παπαδόπουλος): Παλαβράκης, Βιτλής, Νεοφυτίδης, Γκμπενιόν, Χρουσιέλ, Κουντουριώτης, Ισνάλντο, Αρόγιο, Εμπό, Χειριτραντάς, Κούστα