Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 0-1 της ΑΕΛ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και «άγγιξε» το γκολ στο 1ο λεπτό, όταν ο Γιάκος με εξαιρετική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, ο Πολίτης σούταρε από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ.

Στο 15ο λεπτό ο Μπούζας βρέθηκε από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, έκανε τη σέντρα -σουτ, με τον Σουλούκο να μπλοκάρει.

Στο 19′ ο Παπαγεωργίου εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Τσέλιου

Ο Θωμαΐδης στο 22′ εκτέλεσε απευθείας το κόρνερ, με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να περνά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ομάδα μας είχε νέα καλή στιγμή, όταν ο Κλάους από το σημείο του πέναλτι έκανε το σουτ, όμως ο Σουλούκος με εξαιρετική απόκρουση κράτησε το μηδέν.

Στο 70ο λεπτό η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι. Ο Κοζορώνης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Στο 89ο λεπτό ο Τσιριγώτης έκανε την κεφαλιά μπλόκαρε σταθερά ο Τσέλιος.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει την εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΛ (Γ.Ταουσιάνης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Ουατάρα (73′ Μαϊδανός), Ηλιάδης, Κόλα, Κ. Παπαγεωργίου, Πλέγας (73′ Τσιριγώτης), Θωμαΐδης, Νικολιάς, Πεντρόσο (60′ Αντράντα), Νούνιες (65′ Όγκμποε).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Π. Αμανατίδης): Τσέλιος, Σκόνδρας, Γκόλιας, Σταματόπουλος, Κοροζώνης, Λαγός, Μπούζας (80′ Αλιατίδης), Γιάκος (86′ Κορέλας), Ελιβέλτο (86′ Δημόπουλος), Πολίτης (80′ Βερνάρδος), Αθανασιάδης (75′ Μπάλλας).