Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε η ομάδα μας από τον ΠΑΟΚ Β’ στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2 Betsson.

Η πρώτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 3ο λεπτό και ανήκε στους φιλοξενούμενους. Ο Χατζηστραβός μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, σούταρε όμως ο Τσέλιος μπλόκαρε σταθερά.

Η ομάδα μας είχε την κατοχή της μπάλας και προσπαθούσε να βρει τρόπους να φτάσει προς την εστία του Ταλιχμανίδη.

Στο 30ο λεπτό ο Κλάους έγινε αποδέκτης της μπάλας, έκανε τη σέντρα-σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να περνά πάνω από το δοκάρι του Ταλιχμανίδη.

Η ομάδα μας «άγγιξε» το γκολ στο 35′. Ο Πολίτης με ωραία προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή έκανε το γύρισμα προς το Γιάκο που βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση, εκείνος πλάσαρε όμως η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού του ΠΑΟΚ Β’ και πέρασε κόρνερ.

Στο 41ο λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Ελιβέλτο σέντραρε, ο Γιάκος έκανε ωραίο κοντρόλ και σουτ στην κίνηση όμως ο Ταλιχμανίδης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Πρώτη ευκαιρία του δευτέρου μέρους στο 48′ για τον ΠΑΟΚ Β’, όταν ο Δαρέλας πλάσαρε,με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Τσέλιου.

Καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, όταν ο Γιάκος έδωσε στον Πολίτη εκείνος σούταρε με την μπάλα να περνά άουτ.

Νέα ευκαιρία για την ομάδα μας. Ο Κοζορώνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ,με τομ Ταλιχμανίδη να μπλοκάρει.

Ο ΠΑΟΚ Β’άνοιξε το σκορ στο 81ο λεπτό, όταν ο Γιαξής εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 83ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους. Μπράντονιτς και Τσαούσης βγήκαν στην αντεπίθεση,ο πρώτος σέρβιρε στον δεύτερο και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Ο Κοζορώνης στο 88ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

Στο 90′ ο Ελιβέλτο έκανε το σουτ, όμως ο Ταλιχμανίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στο 92ο λεπτό η ομάδα μας μείωσε μετά από εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη και προβολή του Γκόλια.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 1-2.