Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας!

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του Λεβαδειακού στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης, όταν στο 5ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση και ο Κονίγλιο με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 10ο λεπτό ο Γιαννιώτας σουταρε στην κίνηση με την μπάλα να περνά αρκετά άουτ.

Στο 15′ ο Τσάπρας σουταρε από μακρινή απόσταση με τον Τσέλιο να μπλοκάρει σταθερά.
Στο 45′ μετά από εκτέλεση φάουλ ο Τσάπρας έπιασε την κεφαλιά με τον Τσέλιο να διώχνει με γροθιές.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα μας να προηγείται με σκορ 1-0.

Καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό στο 48ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Πολέτο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

Η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της στο 58ο λεπτό όταν ο Ανδρικόπουλος μπήκε με ωραία προσπάθεια στην περιοχή έκανε το γύρισμα η μπάλα κοντράρε σε πόδι αμυντικών των φιλοξενούμενων, γράφοντας το 2-0.

Καλή στιγμή για την ομάδα μας στο 78ο λεπτό, όταν ο Κονίγλιο έδωσε στον Κλάους εκείνος με εξαιρετική πάσα βρήκε τον Ξύδα, ο οποίος σουταρε στην κίνηση με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 86′ ο Κουαδρά μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα ο Τσέλιος έδιωξε.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.