Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η ομάδα μας από την Λάρισα στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης, όταν ο Αντράντα μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 22ο λεπτό ο Κοσονού σουταρε με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 27ο λεπτό ο Πλέγας έκανε το σουτ, ο Τσέλιος απέκρουσε με γροθιές.

Στο 30ο λεπτό ο Κοκκίνης εκτέλεσε το φάουλ, ο Σταμόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 32ο λεπτό ο Παπαγεωργίου έκανε το σουτ με τον Τσέλιο να αποκρούει.

Στο 34ο λεπτό ο Πεντρόζο βρέθηκε στην περιοχή έκανε το σουτ, με τον Τσέλιο να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ. Από την εκτέλεση η μπάλα έφτασε στον Μαυριά, εκείνος σουταρε, όμως ο Τσέλιος μπλόκαρε σταθερά.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ΑΕΛ να προηγείται με σκορ 1-0.

Στο 50ο λεπτό ο Πεντρόζο έκανε το σουτ και ο Τσέλιος έδιωξε σε κόρνερ.

Η ομάδα μας προσπάθησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο μέρος χωρίς όμως να τα καταφέρει με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με σκορ 1-0 από την ΑΕΛ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΛ (Π.Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (84′ Θωμαΐδης), Κοσσονού (46′ Στίνα), Κ. Παπαγεωργίου (71′ Νίνο), Πεντρόζο, Μαυριάς (89′ Θ. Παπαγεωργίου).

Αναγέννηση (Γ. Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς (79′ Ντουμάνης), Ανδρικόπουλος (45′ λ.τ Βούζας), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κέρθι, Κοκκίνης (79′ Παπαδάκος), Ξύδας (56′ Κορέλας), Σαλαμούρας (79′ Ζάγγος), Κονίγλιο.