Εντός έδρας ήττα για την ομάδα μας!

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 0-3 γνώρισε η ομάδα μας από τον ΠΑΟΚ Β’ στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η πρώτη αξιοσημείωτη ευκαιρία της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 15ο λεπτό όταν ο Παπαδάκος έκανε το σουτ, όμως ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε.

Στο 17ο λεπτό ο Κονίγλιο έκανε το σουτ, με τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να διώχνουν σε κόρνερ.

Ο ΠΑΟΚ Β’ άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με πλασέ προ κενής εστίας του Κανίς.

Στο 28ο λεπτό ο Μπούζας εκτέλεσε το φάουλ, ο Κονίγλιο έκανε το γύρισμα όμως μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα απομακρύνθηκε από την άμυνα του ΠΑΟΚ Β’.

Στο 32ο λεπτό ο Ντουμάνης μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, έκανε το γύρισμα στον Παπαδάκο εκείνος έκανε το σουτ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Ταλιχμανίδη.

Στο 33ο λεπτό ο Ντουμάνης σουταρε από πλάγια θέση, ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε.

Στο 36ο λεπτό ο Κονίγλιο σουταρε ο Ταλιχμανίδης μπλόκαρε.

Στο 41ο λεπτό η κεφαλιά του Παπαδάκου βρήκε σε αμυντικούς των φιλοξενούμενων με την μπάλα να περνά κόρνερ. Από την εκτέλεση του ο Σκόνδρας έκανε το πλασέ, το οποίο ήταν άστοχο.

Στο 43ο λεπτό η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανίς πέρασε άουτ.

Η ομάδα μας σκόραρε με τον Κονίγλιο στο 45ο λεπτό, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον ΠΑΟΚ Β’ να προηγείται με σκορ 0-1.

Η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και στο δεύτερο μέρος για το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 75ο λεπτό ο Κλάους έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ταλιχμανίδης με εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε το μηδέν.

Στο 78ο λεπτό ο Κλάους έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

Στο 83ο λεπτό ο Τσοπούρογλου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Ο ΠΑΟΚ Β’ πέτυχε ακόμη ένα τέρμα στο 90ο λεπτό με πλασέ του Σαποβάλοφ.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 0-3.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Αναγέννηση (Τυριακίδης): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος (84′ Στασινόπουλος), Γκόλιας, Σκόνδρας, Παπαδάκος (67′ Αθανασιάδης), Σαλαμούρας (67′ Ζάγγος), Κοκκίνης (49′ λ.τ Κέρθι), Βερνάρδος (84′ Τομάσεβιτς), Μπούζας, Κονίγλιο.

ΠΑΟΚ Β’ (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Φίλων, Τασιούρας, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (66′ Μανωλιούδης), Σπυράκος (53′ Τσοπούρογλου), Γκούμας (80′ Πανίδης), Δαρέλας (80′ Τσίκος), Κανίς (80′ Σαποβάλοφ).